Ноутбук не вмикається/не виходить зі спящого/очікуючого режиму

    В більшості ноутбуків за замовчування стоїть автоматичний перехід спочатку в режим очікування, а потім - в режим "сну", для економії енергії батареї. Якщо все нормально, то для виходу з режиму очікування достатньо порухати мишкою/провести пальцем по тачпаду або натиснути будь яку клавішу на клавіатурі. Для виходу з режиму "сну" потрібно натиснути кнопку увімкнення ноутбука. Про перебування ноутбука в режимі "сну" в більшості випадків можна дізнатися по мигаючому індикаторі стану ноутбука: якщо безперервно світиться - ноутбук увімкнений або в режимі очікування; блимає - ноутбук в режимі "сну"; не світиться взагалі - ноутбук вимкнений.

    Але трапляється і таке, що в один момент (і часто буває, що той момент - дуже важливий) - ноутбук не виходить з режиму очікування або з режиму сну. Причин цього може бути декілька і їх ми розглянемо нижче. Більшість з них ви можете вирішити самостійно, інші ж - потребують втручання кваліфікованих людей.

    Перша причина: і найпопулярніша - розряджена батарея ноутбука. При досягненні певного рівня заряду батареї (зазвичай менше 5-10%), ноутбук автоматично переходить в режим сну, для економії енергії і для збереження важливої інформація, яка могла б втратитися у випадку різкого вимкнення ноутбука після повної розрядки батареї. Крім цього, повна розрядка батареї шкідлива і для самого акумулятора ноутбука, навіть не зважаючи на наявні там контролери заряду-розряду. 
    Вирішення проблеми доволі просте - підключити ноутбук до зарядного пристрою, дати кілька хвилин на підзарядку батареї і увімкнути. Якщо увімкнувся, проблему вирішено. 

    Друга причина: може бути прихована глибше і пов'язана з залишковим накопиченим зарядом в компонентах ноутбука після переходу в режим сну. Подібна проблема зустрічається не тільки в ноутбуках, але й в стаціонарних комп'ютер, коли після вимкнення, комп'ютер перестає реагувати на клавішу увімкнення. 
    Для вирішення такого типу проблеми рішення просте - повністю відключити від електромережі на кілька хвилин і витягнути акумулятор ноутбука. Після цього кілька разів натиснути кнопку увімкнення і/або затиснути кнопку увімкнення на 5-10 секунд. Після цього дати ще кілька хвилин ноутбукові/комп'ютеру розрядитися остаточно і спробувати увімкнути знову.

    Третя причина: конфлікт або несправність одного з елементів живлення ноутбука - акумулятора або блок живлення ( він же - зарядний пристрій). 
    Перевірити цей варіант просто - відключаємо зарядний пристрій від розетки і ноутбука, виймаємо акумулятор і даємо кілька хвилин на "розрядку". Далі підключаємо тільки зарядний пристрій - пробуємо увімкнути. Якщо увімкнувся - зарядний пристрій справний (на перший погляд). 
    Потім відключаємо зарядний пристрій від мережі і від ноутбука і підключаємо акумулятор. Пробуємо увімкнути. Якщо увімкнувся, система успішно загрузилась і акумулятор працює стабільно (тобто - не вимкнувся відразу або через кілька хвилин), значить і акумулятор справний. Тепер вимикаємо ноутбук і підключаємо зарядний пристрій вже в парі з акумулятором. Вмикаємо ноутбук. Якщо і тепер все включилось, тоді можливий варіант одноразового "глюку". Якщо проблема буде повторятися періодично або ж якийсь елемент таки виявиться несправним або конфліктним, його потрібно замінити (у випадку з акумулятором) або спробувати відремонтувати (у випадку з блоком живлення).

    Четверта причина: програмна. Її суть полягає в проблемах з драйвером ноутбука - встановлено неправильний драйвер; віруси пошкодили один або кілька файлів або ж взагалі драйвер відсутній (хоча автоматичні "віндовсні" драйвера рідко викликають таку проблему, але різне буває). Вирішення: завантажити з офіційного сайту виробника останню версію драйверів під Ваш ноутбук і встановити їх. Це повинно вирішити проблему.
    Ще один варіант проблем програмного характеру - це Біос (BIOS). Можливо, в перший версіях Біос були допущені якісь помилки під час його написання. Вирішення: завантажити останню версію драйвера з сайту виробника, якщо є і прошити Біос згідно інструкції з сайту-виробника ноутбука.

УВАГА!!! Прошивання БІОСу може бути небезпечним. Зверніться до кваліфікованих спеціалістів за допомогою! У випадку ж, якщо хочете самі прошити його, перевірте, щоб заряд батареї був на рівні на менше 50%! Зазвичай прошивка біоса займає до кількох хвилин, але будь яке вимкнення електроенергії може призвести до  "запорення" мікросхеми Біос і без спеціального програматора прошити його буде неможливо!


    П'ята причина: вихід з ладу якогось компонента ноутбука. Підтвердити цей варіант може сервісний центр, де кваліфікований спеціаліст після перевірки зможе сказати точну причину, деталь, яка вийшла з ладу. В більшості випадків, ноутбук підлягає ремонту і після ремонту працює ще довгий час.

Сподіваюсь, інформація була для Вас корисною.
Якщо у Вас виникли якісь запитання - залишайте їх у коментарях і я обов'язково дам на них відповідь.